Нова сензация. Южна Корея обърна Португалия и изхвъри Уругвай

Южна Корея постигна изключително драматичен успех с 2:1 над Португалия след гол в добавеното време и се класира за 1/8-финалите на Световното първенство в Катар за сметка на Уругвай. Играчите на Пауло Бенто трябваше да правят пълен обрат с попадения на Юнг-Гвон Ким (27’) и Хий-Чан Хуан (90’), след като се оказаха догонващи след гол на Рикардо Орта още в 5-ата минута.

Уругвай изигра най-добрия си мач, но това не бе достатъчно за продължаване напред. Двукратният световен шампион победи Гана с 2:0, но остана на трето място в група „H“.

Хьорхян де Араскаета отбеляза първите попадения за южноамериканците в Катар. Той откри резултата в 26-ата минута и се разписа отново шест минути по-късно. Андре Аю пък пропусна дузпа за Гана в 21-ата минута.

Южна Корея – Португалия – 2:1 (1:1)

Южна Корея: Сюн-Гю Ким, Мун-хван Ким, Кюн-уон Куон, Юн-гуон Ким (81-Джун-хо Сон), Джин-су Ким, Джае-сун Ли (65-Хее-чан Хван), Кан-ин Ли (81-Уиджо Хван), У-йон Джон, Ин-бом Хван, Хюн-мин Сон, Гуе-сун Чхо (90+3-Ю-мин Чхо)

Португалия: Диого Коща, Диого Далот, Пепе, Антонио Силва, Жоан Кансело, Матеуш Нунеш (65-Жоао Палиня), Рубен Невеш (65-Рафаел Леао), Витиня (81-Бернардо Силва), Жоао Марио (81-Уилиам Карвальо), Кристиано Роналдо (65-Андре Силва), Рикардо Орта

Гана – Уругвай – 0:2 (0:2)

Гана: Лоуренс Ати-Зиги, Алиду Сейду, Даниел Амарти, Мохамед Салису, Баба Рахман, Томас Парти, Салис Абдул Самед (72- Даниел-Кофи Киере), Мохамед Кудус (90+8-Абдул Фатаву Исааку), Андре Айю (46-Осман Букари), Джордан Айю (46- Камал Дин Сулемана), Иняки Уилямс (72- Антоан Семеньо)

Уругвай: Серхио Роше, Себастиан Коатес, Джорджиан де Араскаета (80-Макси Гомес), Хосе Мария Хименес, Гилермо Варела, Матиас Оливера, Родриго Бетанкур (34-Матиас Весино), Факундо Пелистри (66-Николас де ла Крус), Федерико Валверде, Луис Суарес (66-Единсон Кавани), Дарвин Нунес (80- Агустин Канобио)

Крайно класиране в групата: Португалия 6 т. Южна Корея 4 т. Уругваю 4 т. Гана 3 т.