Отхвърлен от Саутгейт повали „Манчестър Сити“

Крилото Айвън Тони донесе победата 2:1 на „Брентфорд“ над шампиона „Манчестър Сити“. Срещата бе от 16-ия кръг на Висшата лига и се игра на „Етихат“.

Нападателят вече има 10 попадения в първенството, но въпреки това остана извън състава на селекционера на „Трите лъва“ Гарет Саутгейт за мондиала в Катар.

Загубата бе първа като домакин за „Сити“, а успехът пък бе дебютен за „Брентфорд“ като гост.

Тони даде аванс на тима си в 16-ата мин. В края на първото полувреме шампионът на Англия изравни с гол на Фил Фодън.

„Гражданите“ натискаха здраво в 10-те добавени минути на второто полувреме и голът се печеше, но точно тогава „пчеличките“ ги ужилиха за втори път.

„Брентфорд“ организира отлична контраатака, при която Джош Да Силва даде страхотен пас към Айвън Тони, който се разписа на празна врата в 98-ата мин.

Със загубата „Сити“ пропусна да излезе на върха, макар и за малко. „Гражданите“ имат 32 точки, две по-малко от лидера „Арсенал“. Лондонският клуб играе по-късно през деня.