ПСЖ със специален екип, загуби точки насред Париж

Пари Сен Жермен продължи традицията си да почита китайската общност в града, като футболистите бяха със специални фланелки за китайската Нова година по време на мача срещу Реймс в неделя. Имената на играчите бяха изписани на мандарин.

Този ход не е нов за ПСЖ, тъй като клубът има няколко китайски партньори като Mengniu, марка млечни продукти, и PingAn, застрахователна компания. Клубът има офис в Шанхай и извършва много търговски дейности в страната.

ПСЖ с всичките си звезди не успя да победи Реймс. Неймар поведе за парижани с гол в 51-та минута, когато удар на Лионел Меси рикошира в тялото на Ашраф Хакими, но топката се озова у бразилеца, който вкара за 1:0. В 59-ата минута ПСЖ остана с 10 души на терена, след като Марко Верати извърши грубо нарушение и главният съдия изгони италианеца с директен червен картон. В добавеното време на срещата Фоларин Болагън вкара за 1:1.

Въпреки равенството ПСЖ остава на първо място в класирането с 48 точки.

A post shared by Paris Saint-Germain (@psg)