Рома се събуди. Вкара седем на Емполи

Рома на Жозе Моуриньо най-после влезе в ритъм и в четвъртия мач от новия сезон на Серия А записа първа победа, разгромявайки Емполи със 7:0 за радост на „Олимпико“.

Пауло Дибала поведе след само две минути с гол от дузпа, а в осмата минута резултатът стана 2:0 с гол на новото попълнение Ренато Санчес. В 37-ата минута Алберто Граси си отбеляза автогол за 3:0 и обяви катастрофата за гостите.

В 55-ата минута Брайън Кристанте асистира на Дибала, който вкара чудесен гол за 4:0, а самият Кристанте покачи за 5:0 в 80-ата минута. Най-новото попълнение на „вълците“ Ромелу Лукаку отбеляза първия си гол в новия клуб в 82-ата минута за 6:0, преди Джанлука Манчини да оформи крайното 7:0 в 88-ата.

Докато за Рома това е първа победа след две поражения и едно равенство, Емполи остава прикован към дъното на таблицата с нула точки от четири мача и без отбелязан гол.