Роналдо спечели първи трофей в Саудитска Арабия

Кристиано Ронардо спечели първия си трофей след пристигането си в Саудитска Арабия.

Португалската звезда отбеляза два гола във финала на Купата на арабските шампиони, а неговият Ал-Насър победи Ал-Хилал с 2:1 след продължения. Роналдо се разписа в пети пореден мач от турнира.

Двубоят между втория и третия в саудитското първенство от миналия сезон бе изключително драматичен и изпълнен с доста емоции. Микаел даде преднина на Ал-Хилал в 51-ата минута. Ал-Насър остана с 10 човека, след като Абдулела Али Амри бе изгонен в 71-ата минута. Кристиано Роналдо изравни три минути по-късно.

Последва дузпа за Ал-Хилал, която след преразглеждане бе отменена. До края на редовното време попадение на Роналдо бе отменено поради засада и двубоят завърши 1:1 след 90-те минути. Стигна се до продължения, а в 98-ата минута Кристиано отбеляза втория си гол в мача. Португалецът бе сменен в 112-ата минута, след като получи контузия в коляното.