Салернитана развали празника под Везувий

Мечтаната от 33 години, трета титла на Наполи в Италия, ще изчака своята реализация, след като дори препълненият стадион, който сега носи името на легендарния Диего Марадона, не беше недостатъчен за победа над съперника от юга Салернитана. Мачът завърши 1:1.

След като Интер победи Лацио с 3:1 по-рано, Наполи се нуждаеше от победа, за да избяга на 20 точки пред втория клуб от Рим. Въпреки празничната атмосфера на домакините им трябваше час игра, за да поведат в резултата. В 62-ата минута уругваецът Матиас Оливера вкара за 1:0 със силен удар с глава от корнер.

Но точно когато празненствата в Неапол се очакваше да започнат, Булайе Диа отбеляза абсолютно зашеметяващ изравнителен гол в 84-ата минута. В следващия кръг Наполи гостува на Удинезе.