Това е истинският Меси. Прати Аржентина на финал за шести път

С феноменална игра Лионел Меси класира Аржентина на финала на Световното първенство в Катар. Южноамериканците победиха Хърватия с 3:0 и за шести път ще играят в последния мач на Мондиал. В спора за титлата те ще срещнат поледителя от утрешния мач между Мароко и Франция.

Меси откри резултата в 34-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Хулиан Алварес. Пет минути по-късно нападателят на Манчестър Сити удвои аванса на южноамериканците след индивидуален пробив в стил Марадона. Блестящо изпълнение на Меси в 69-ата минута доведе до третото попадение, при което той асистира на Алварес.

Аржентина – Хърватия – 3:0 (2:0)

Аржентина: Емилиано Мартинес, Науел Молина (86-Хуан Фойт), Николас Отаменди, Кристиан Ромеро, Николас Таляфико, Леандро Паредес (62-Лисандро Мартинес), Енцо Фернандес, Алексис Мак Алистър (86-Анхел Кореа), Родриго де Пол (74-Есекиел Паласиос), Лионел Меси, Хулиан Алварес (74-Пауло Дибала)

Хърватия: Доминик Ливакович, Йосип Юранович, Йошко Гвардиол, Деян Ловрен, Борна Соса (46-Мислав Оршич), Марсело Брозович (50-Бруно Петкович), Матео Ковачич, Лука Модрич (81-Ловро Майер), Марио Пашалич (46-Никола Влашич), Иван Перишич, Андрей Крамарич (72-Марко Ливая)