Лестър отпадна 7 г. след като стана шампион

Седем години, след като спечели Висшата лига, „Лестър“ изпадна от английския футболен елит. Отборът спечели последния си мач за сезона, след като надви „Уест Хем“ с 2:1, но остана на 18-ото място.

По същото време съперникът „Евертън“ спечели домакинския си мач с „Борнемут“ с 1:0 с гол на Абдулай Дукуре.

„Лестър“ вкара двата си гола в 34-ата и 62-ата минута чрез Харви Барсн и Ваут Фас. За „чуковете“ се разписа Пабло Форналс.

Освен „Лестър“ от Висшата лига изпаднаха „Лийдс“ и „Саутхемптън“.

В последния 38-ми кръг шампионът „Манчестър сити“ загуби гостуването си на „Брентфорд“ с 0:1, „Арсенал“ разгроми „Уулвърхемптън“ с 5:0, а „Манчестър юнайтед“ надви „Фулъм“ с 2:1. Най-резултатният мач беше между „Саутхемптън“ и „Ливърпул“, завършил 4:4.

Той премина при няколко обрата. Червените поведоха с 2:0 в гостуването си, след което „светците“ изравниха до почивката, а в 64-ата минута вече водеха с 4:2. С два гола за минута обаче „Ливърпул“ изравни.