Барса разгроми Бетис, дебютен гол на Жоао Феликс

Барселона разгроми с 5:0 Бетис в мач от петия кръг на Ла Лига. С този успех футболистите Шави оглавиха класирането с актив от 13 точки, а Бетис е 9-ти със 7 пункта.

Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите на земетресението в Мароко и наводненията в Либия. В 25-ата минута новото попълнение на Барселона Жоао Феликс откри резултата.

В 32-ата минута Андреас Кристенсен намери Роберт Левандовски, който с прецизен удар покачи на 2:0.

В началото на втората част каталунците опитаха да решат всичко в своя полза, но Торес и Ромеу направиха пропуски, а гол на Феликс бе отменен поради засада.

Все пак в 62-ата минута Феран Торес покачи на 3:0 след точно изпълнение от пряк свободен удар. Рафиня влезе като резерва и в 66-ата минута покачи на 4:0.

В 81-ата минута Жоао Кансело оформи крайното 5:0, което бе и негов първи гол с екипа на каталунците.