Без много зор Сити взе дербито на Манчестър

Манчестър Сити победи с 3:0 като гост Манчестър Юнайтед в дербито от десетия кръг в шампионата на Англия.

В осмата минута Андре Онана се намеси решително след опит за гол в осмата минута. Вратарят на „червените дяволи“ нямаше какво да направи 18 минути по-късно, когато Ерлинг Холанд изпълни точно дузпа, отсъдена за нарушение на Расмус Хойлунд в наказателното поле срещу Родри.

Четири минути след почивката отново Холанд отблизо с глава направи аванса за шампионите две попадения след подаване на Бернардо Силва.

Класическият успех в полза на „небесносините“ беше оформен от Фил Фоудън точно десет минути преди края на редовното време и асистенция на Ерлинг Холанд, който има 16 попадения през сезона във всички турнири.

Това е петата победа за Сити в последните шест дербита с Юнайтед.

Воденият от мениджъра Пеп Гуардиола състав се изкачи до трето място във Висшата лига с актив от 24 точки, докато „червените дяволи“ са с 15 точки на осмата позиция до момента.