Гол в 99-ата минута остави Ливърпул на върха

Ливърпул победи много драматично с 1:0 като гост Нотингам Форест в двубой от 27-ия кръг във Висшата английска лига.

Отборът от Мърсисайд създаде малко голови положения пред вратата на домакините, въпреки че владееше много повече топката.

В 50-ата минута Андрю Робъртсън не успя да даде аванс за „червените“, а домакините отвърнаха с пропуск на Антъни Еланга четвърт час след това.

В допълнителното време Дарвин Нуниес стреля с глава, но вратарят Каомин Келъхър се справи със ситуацията. Малко след това Алексис Мак Алистър отново центрира и Нуниес засече топката в мрежата на Нотингам, носейки ценния успех за 19-кратните шампиони на Англия.

Ливърпул, който има четири точки аванс на върха пред Манчестър Сити, е с шест победи в последните си седем гостувания.

Форест е на 17-то място до момента с 24 точки.