Гьозтепе на Мъри със 7 т. аванс пред третия в Лига 1

Воденият от Станимир Стоилов Гьозтепе записа победа с 2:0 у дома на „Гюрсел Аксел“ срещу Болуспор в мач от 25-ия кръг на турската Първа лига.

„Гьоз-Гьоз“ е на второ място, което дава директна промоция, с 52 точки, на 7 пред Коджаелиспор. Болуспор е седми с 39.

И двете попадение за отбора на Мъри Стоилов отбеляза привлечения през зимата Ромуло Кардосо, който вече има 3 гола и 2 асистенции в 4 мача с жълто-червения екип, уточнява dspoиt.

Ромуло изпълни колебливо дузпа дълбоко в добавеното време на първата част, но заради неубедителна намеса на противниковия вратар даде аванс на Гьозтепе.

В 49-ата минута грешка в отбраната на Болуспор изведе бразилския полузащитник сам срещу стража и с хладнокръвен завършек покачи на 2:0 в полза на „Гьоз-Гьоз“.