Дзю се върна в играта. 4:4 в мача за световната титла

Дзю Уъндзюн се завърна в играта! Световната шампионка за жени надигра претендентката гросмайстор Лей Тинцзе в сложен мителшпил и след това постигна победа в ендшпила, за да изравни резултата на 4:4 в Мача за шахматната корона.

Мачът е от 12 партии, като първите шест бяха изиграни в Шанхай.

Победителка е тази, която събере 6,5 точки. При резултат 6:6 се предвижда тайбрек. Наградният фонд е 500 000 евро. Победителката, получава 60% от тази сума (или 55% в случай на тайбрек).

Тайбрекът се състои от 4 партии с времеви лимит 25 минути + 10 секунди на ход. При равен резултат се играят две партии с времетраене 5 минути + 3 секунди, след което при необходимост още две партии 5+3. Ако все още има равенство, се играят 3+2 блиц игри с редуващи се цветове до първата победа.