Зрелищно дерби под Везувий. Наполи – Милан 2:2

Наполи завърши наравно 2:2 у дома с Милан в едно от дербитата на десетия кръг от италианското първенство.

Двубоят между последните два шампиона в Серия А започна с превъзходство за „росонерите“ и още във втората минута Оливие Жиру пропусна да открие резултата. Това се случи в точно 20 минути по-късно, когато Кристиан Пулишич подаде за Жиру и той даде аванс за гостите.

В 31-ата минута отново Жиру се разписа във вратата на „небесносините“ след асистенция на Давиде Калабрия.

Превъзходството за отбора от Милано продължи до края на полувремето, но настоящите шампиони не допуснаха нови попадения.

Пет минути след почивката Матео Политано върна един гол в полза на Наполи, а в 63-ата минута Джакомо Распадори изравни до 2:2.

Четири минути след това Рафаел Леао беше близо до това да върне аванса за „росонерите“.

Натан остави неаполитанците в начален състав заради втори жълт и съответно червен картон в 89-ата минута, а двата отбора пропуснаха да променят резултата в допълнителното време на мача на стадион „Диего Армандо Марадона“.

Милан няма победа в последните си три двубоя от всички турнири и е на трето място в Серия А с 22 точки, докато Наполи има 4 пункта по-малко на четвъртата позиция.