Само Левски продължава в Лигата на конференциите

Само един български отбор поръдлжава в европейския турнир лига на Конференциите.

Както се очакваше, това е Левски, който още в първия мач с Шкупи в Скопие взе аванс от 2 гола. „Сините“ победиха с 1:0 и на реванша на пълния стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ и с общ резултат 3:0 се класираха за следващата фаза на турнира. Единственото попадение бе дело на Марин Петков в десетата минута на добавеното време. Следващия четвъртък Левски ще гостува в първия двубой на израелския Апоел Беер Шева.

Треньорската рокада при „армейците“ и завръщането на Нестор Ел Маестро на мястото на Саша Илич не донесе очаквания импулс в играта на ЦСКА София. Тимът допусна поражение с 0:4 на реванша в Сфънту Георге и отпадна безславно още на старта на участието си в Европа с общ резултат 0:6.

Другият ЦСКА 1948 също се провали. Дебютното участие на отбора в европейските клубни турнири по футбол приключи с втора загуба от румънския ФКСБ – този път с 2:3. Така след 0:1 преди седмица в София, отборът на ЦСКА 1948 отпада с общ резултат 2:4.