Сензация в Баня Лука: Джокович е аут на четвъртфинал

Водачът в схемата Новак Джокович отпада на четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Баня Лука с награден фонд от 562 815 евро.

Ноле загуби от сънародника си Душан Лайович с 4:6, 6:7(6) в мач, продължил два часа и 25 минути.

Двамата са се срещали досега само през 2015 г. в Доха и 2018 г. в Монте Карло, Новак Джокович записа две победи, но днес Лайович получи шанса си и се възползва максимално от него.

Джокович не беше на необходимото ниво, пропусна безброй възможности за пробив, а Лайович знаеше как да го накаже.

Душан Лайович очаква на полуфиналите победителя от мача между Иржи Лехецка и Миомир Кецманович.

Поставеният под номер 2 руснак Андрей Рубльов се наложи над представителя на домакините Дамир Джумхур със 7:5, 6:3 за час и 52 минути игра. Той ще се изправи на полуфиналите срещу словака Алекс Молчан, който отстрани сърбина Ласло Джере с 6:2, 4:6, 7:5.