Тотнъм измъкна точка от Сити с късен гол

Деян Кулушевски вкара късен гол с глава и Тотнъм стигна до равенство 3:3 като гост на шампиона Манчестър Сити в последен мач от 14-ия кръг на английското първенство. Така „шпорите“ се изкачиха на пето място с 27 точки, а Сити остана трети с 30 и три зад лидера Арсенал.

Хюн-Мин Сон даде преднина на Тотнъм в шестата минута, но кореецът се разписа в собствената си врата само три по-късно, засичайки неволно центриране. Фил Фоудън даде нов аванс на Сити в 31-та минута, но Джовани Ло Селсо вкара за 2:2 в 69-ата.

Джак Грийлиш изведе напред домакините от Манчестър в 81-та минута и публиката вече виждаше десетата победа за Сити тази година, но Кулушевски бе точен в 90-ата минута. Така шампионите направиха трето поредно равенство във Висшата лига и останаха зад Ливърпул с пасив от една точка.