Шакира: Време е за Африка! (видео)

Колумбийската певица Шакира, бивша съпруга на Жерар Пике, поздрави националния отбор на Мароко за класирането на полуфиналите на Световното първенство по футбол в Катар.

„Време е за Африка!“ – написа певицата в социалните си мрежи.

Този път за Африка! е реплика от песента на Шакира, наречена Waka Waka, която беше химн на Световното първенство през 2010 г. в Южна Африка.

Припомняме, националният отбор на Мароко на четвъртфиналите на Мондиал 2022 победи националния отбор на Португалия. Срещата завърши 1:0. Единственото попадение в мача в 42-ата минута отбеляза нападателят Юсуф Ен-Несири. За първи път в историята си националният отбор на Мароко достигна до полуфинал на световно първенство.

На полуфиналите мароканците ще играят с националния отбор на Франция, които надиграха Англия с 2:1.

В другия полуфинал ще се срещнат отборите на Хърватия и Аржентина.