Шоу в Ротердам. Хърватия е на финал в Лига на нациите

Бронзовият медалист от последното световно първенство по футбол Хърватия се класира за финала в третото издание на турнира Лига на нациите.

В първия полуфинал „шахматистите“ победиха с 4:2 след продължение домакина на финалния турнир Нидерландия и за втори път след световното първенство в Русия през 2018 година ще играят в мача за титлата на значим международен турнир.

Срещата в Ротердам премина през серия от обрати, като Нидерландия прати двубоя в продължения в последните секунди на редовното време чрез резервата Ноа Ланг, който бе точен за 2:2.

Друга резерва обаче бе големият герой в мача и това бе хърватският нападател Бруно Петкович, чийто далечен удар в 98-мата минута направи разликата между двата състава.

Точка на спора сложи Лука Модрич в 116-ата минута. Капитанът на Хърватия овенча добрата си игра с гол от дузпа, която бе отсъдена за фаул на Тайрел Маласия.

На финала на турнира в неделя Хърватия ще играе с победителя от втория полуфинал, в който съперници са Италия и Испания.