18-годишен спаси Юнайтед с късен гол на Молиню

Брилянтен самостоятелен пробив на 18-годишния Коби Мейно в 7-ата минута на добавеното време осигури победа на Манчестър Юнайтед с 4:3 над Уулвърхемптън в последна среща от 22-ия кръг на английската Висша лига.

Само две минути по-рано домакините бяха изравнили за 3:3, като в 5-ата минута на добавеното време точен беше Педро Нето. Но драмата стана пълна, след като роденият в Стокпорт талант от школата на Юнайтед направи нещо като двойно подаване с друга резерва – Омари Форсън. След това тръгна на дрибъл, влезе в наказателното поле и стреля до далечната греда, предаде БНР.

Червените дяволи се изкачиха до седмо място в таблицата на Висшата лига, като показаха най-доброто си първо полувреме за сезона, в което отбелязаха два гола, които бяха зачетени, и още два, които с право бяха отменени поради засада. Юнайтед поведе с 2:0 благодарение на гол на Расмус Хьойлунд и негова асистенция за Маркъс Рашфорд, който вкара откриващия гол още в 5-ата минута.

Маркъс Рашфорд получи първия си стартов състав, откакто влезе в заглавията по неправилни причини. Оказа се, че е бил важна фигура в текила-парти в нощен клуб в Белфаст по-рано тази седмица, след което се обадил в клуба, че е болен, за да не пристигне на тренировки. Но мениджърът Тен Хаг каза, че случаят е приключен и го включи в състава.

Домакините се върнаха в мача с малко стимулираща ги дузпа, която Пабло Сарабия превърна в гол. Но Скот Мактоминей отново доказа, че е важна фигура в селекцията на Ерик тен Хаг в 75-ата минута. Току що влязъл от пейката, засече за 3:1 в мрежата центриране на Бруно Фернандеш от корнер.

Но домакините сътвориха нервен завършек на мача и не без великодушното отпускане на Манчестър Юнайтед, позволявайки Макс Килман да намали в 85-ата минута след пас на Крейг Доусън и преди това създадено меле от корнер. Изравнителното 3:3 на Педро Нето 10 по-късно стана малко случайно, след като получи топката в наказателното поле и с обръщането я прати в мрежата.