33 мача без загуба! Байер счупи рекорд на Байерн

Футболистите на Байер Леверкузен победиха Майнц с 2:1 в първия мач от 23-ия кръг на Бундеслигата.

Хората на Шаби Алонсо се бориха да постигнат осмата си победа в последните девет мача в лигата.

Това бе 33-ият двубой във всички турнири за Байер и той отново не го загуби. До тази кампания рекордът бе притежание на мастодонта в Германия Байерн с 32 мача без загуба от сезон 2019/2022.

Всичко започна добре с чудесния гол на Гранит Джака в третата минута на мача.
Само пет минути по-късно обаче Доминик Кор изравни резултата след удар на Силван Видмер. До почивката двата отбора имаха по една добра възможност, но промяна в резултата нямаше.

Байер си осигури победата в 68-ата минута, когато вратарят Робин Цетнер реагира ужасно на удар на Роберт Андрик.

До края на мача Джесика Нганкам от Майнц получи директен червен картон.

Байер Леверкузен е лидер в Бундеслигата с 61 точки, а Майнц е предпоследен с 15 точки.