Арсенал заличи пасив от 2 гола и взе точка от Челси

Арсенал заличи изоставане от два гола като гост и завърши наравно 2:2 срещу Челси в дербито на деветия кръг на английското първенство по футбол, с което „артилеристите“ се изравниха с лидера в класирането Манчестър Сити.

По-рано днес шампионите надвиха Брайтън с 2:1.

Челси започна ударно лондонското дерби и Коул Палмър откри резултата след четвърт час от дузпа за игра с ръка на Уилям Салиба в наказателното поле на Арсенал. Михайло Мудрик покачи на 2:0 на старта на второто полувреме с шут от далечно разстояние, но вицешампионите върнаха двете попадения късно в мача.

В 77-та минута Деклан Райс се възползва от грешка на вратаря Роберт Санчес и вкара за 1:2, а Леандро Тросар изравни седем по-късно след асистенция на Букайо Сака.

Равенството остави Челси на девето място с 12 точки и цели девет пасив от Арсенал.