Арсенал с рекордна победа като гост

Арсенал победи с разгромното 6:0 като гост Уест Хем в едно от лондонските дербита на 24-ия кръг във Висшата лига на Англия. Това е най-голямата победа като гост на „артилеристите“.

„Артилеристите“, които загубиха у дома срещу „чуковете“ по-рано през сезона, поведоха в резултата чрез Уилям Салиба в 32-ата минута.

Девет минути след това Букайо Сака се разписа от дузпа, а Габриел с глава направи 3:0 в 44-ата минута. В допълнителното време на първата част Леандро Тросар след асистенция на Мартин Йодегор реши всичко в сблъсъка.

През втората част превъзходството на гостите продължи, а Букайо Сака и Деклан Райс оформиха крайното 6:0 с попаденията си съответно в 63-ата и 65-ата минута.

Арсенал има актив от 52 точки на трето място във Висшата лига след четвъртата си поредна победа.

Уест Хем няма победа в седем поредни двубоя от първенството след успеха си срещу Арсенал на „Емирейтс Стейдиъм“ на 28 декември. „Чуковете“ са на осма позиция с 36 точки.