За първи път Сити е световен клубен шампион

За първи път в историята Манчестър Сити е световен клубен шампион, след като победи без особени затруднения на финала в Джеда бразилския Флуминензе – 4:0.

Финалният мач бе решен рано-рано с гол на Хулиан Алварес още в 41-вата секунда и автогол на капитана Нино в 27-ата.

Попадението на аржентинския нападателе е най-бързо в историята на финали на Световни клубни първенства.

Алварес повтори знаменит гол на Лео Меси. Той легна и довкара с гърди топката във вратата, след като удар на Нейтън Аке я прати в гредата и тя отскочи за Хулиан.

По същия начин – с гърди, Меси донесе трофея на Барселона преди 14 години във финал срещу Естудиантес (2:1 с продължения). Онова попадение е едно от символните в кариерата на Лео, припомня Дир.

В 72-рата минута падна и третият гол, като Фодън завърши атака с пас отляво на Алварес. А после пак аржентинецът довърши започнатото именно от него с второто си попадение в 88-ата минута.

Египетският Ал-Ахли надви японския Урава Ред Даймъндс с 4:2 в мача за третото място и завърши за четвърти път в историята си в челната тройка на престижния турнир. Ал-Ахли игра в този мач за четвърти пореден път. Египтяните бяха трети през 2006, 2020 и 2021, а Урава записа това постижение през 2007.