Ливърпул изпусна Сити в екшън на Анфийлд

Ливърпул и Манчестър Сити не успяха да се победят в дербито от 28-мия кръг на Висшата лига, завършвайки 1:1 на „Анфийлд“. Претендентите за титлата изиграха мач във вихрено темпо, с купища положения пред двете врати.

„Гражданите“ играха малко по-добре през първата част, след която водеха с гол на Джон Стоунс в 23-ата минута.

След това Ливърпул беше по-активен и изравни с попадение от дузпа на Алексис Макалистър в 50-ата минута. Домакините имаха повече шансове, но Сити удари и две греди след паузата. В края пък домакините можеха да получат дузпа.

Равенството между двата тима завързва още повече интригата за титлата във Висшата лига. Арсенал остава лидер в класирането с 64 т., колкото има и Ливърпул. Сити пък е трети с 63 т.