Манчестър Сити отстрани Арсенал за ФА Къп

Манчестър Сити елиминира Арсенал в турнира за ФА Къп на 1/16-финалите. „Гражданите“ спечелиха с 1:0 на свой терен, а героят бе неочакван – бранителят Нейтън Аке.

Двубоят бе много интересен не само заради това, че изправи един срещу друг лидерите в Премиършип, но и заради мениджърския сблъсък между Пеп Гуардиола и бившия му помощник Микел Артета.

Малко преди да измине един час игра Пеп Гуардиола пусна Хулиан Алварес на мястото на Рияд Марез и световният шампион с Аржентина остави своя отпечатък върху дербито.

Няколко минути след влизането си Алварес отправи далечен удар, който срещна гредата. Джак Грийлиш овладя топката и хладнокръвно я задържа, докато намери пролука да я плъзне към заходилия зад гърба му Аке.

Бранителят не се поколеба и с прецизен удар до лявата греда на Мат Търнър матира вратаря на „топчиите“.

Арсенал се хвърли да изравнява и успя да внесе напрежение в отбраната на домакините за няколко минути, но Сити се окопити и удържа победата.

Големите битки между двата отбора обаче тепърва предстоят. Арсенал води с пет точки на „гражданите“ на върха във Висшата лига и е с мач в запас спрямо тима на Пеп Гуардиола.

Арсенал и Сити се срещат отново след 20-ина дни – на 15 февруари, – а мачът е на „Емиратс“ в Северен Лондон.