Десподов изпусна дузпа, ПАОК отпадна от Купата

Българският национал Кирил Десподов и ПАОК отпаднаха на полуфиналите в турнира за Купата на Гърция. Отборът от Солун достигна до успех с 2:1 след продължения като гост на Панатинайкос, но загуби с 4:5 след изпълнение на дузпи.

Десподов направи асистенция за втория гол на гостите в 105-ата минута. Автор на попадението стана полякът Томаш Кедзиора. „Зелените“ от Атина се добраха до дузпи в деветата 129-ата минута след гол на Димитриос Лимниос.

Капитанът на българския национален отбор имаше шанс да класира „черно-белите“ на финал, но пропусна петата дузпа. Нидерландецът Барт Шенкевелд реализира деветия удар от бялата точка за столичани, докато Мбвана Самата беше неточен за ПАОК и така Панатинайкос се класира в двубоя за трофея.

Кирил Десподов и неговите съотборници претърпяха поражение с 0:1 в първата среща преди една седмица на стадион „Тумба“.

В битката за трофея Панатинайкос ще мери сили с Арис или Панетоликос, като в първата среща съставът от Солун се наложи като гост с 1:0.