Сакраменто спря серия от 4 загуби, Везенков с 8 т.

Най-добрият спортист на България за 2022 и 2023 г. Александър Везенков игра 6 минути при победата на неговия Сакраменто Кингс срещу отбора на Атланта Хоукс със 122:107 (27:24 30:16 30:29 35:38) в двубой от Националната баскетболна асоциация (НБА).

Везенков бе под въпрос за срещата поради проблем в глезена, а през последната четвърт по време на втория си престой бе заменен след неприятен сблъсък, който задълбочи травмата му. Крилото завърши с 8 точки и 2 борби за краткия си престой на паркета. Още при появата си във втората четвърт на мача Саша впечатли с ефектна тройка.

Успехът на Сакраменто прекъсна негативната серия от четири поредни загуби на отбора от Калифорния. Харисън Барнс  беше най-резултатен а Кингс с 32 точки и 4 борби; Домантас Сабонис, който се отличи с „дабъл-дабъл“ със своите 14 точки и 21 борби.

За Атланта Дежонте Мъри бе над всички с 35 точки, 10 борби и 6 асистенции. 18 добави Богдан Богданович.

Сакраменто е седми на Запад с баланс 24 победи и 18 загуби, уточнява БНР.