Салах победи 10 от Евертън в дербито на Ливърпул

Мо Салах отбеляза две попадения и Ливърпул надви с 2:0 Евертън в мърсисайдското дерби от английското първенство по футбол, с което „червените“ се изкачиха временно начело в класирането.

Ливърпул е с актив от 20 точки и води по голова разлика пред Тотнъм и Арсенал.

Първото решаващо действие в мача се случи в 37-та минута, когато Ашли Йънг препъна Луис Диас по лявото крило и получи втори жълт картон, оставяйки „карамелите“ с човек по-малко. Ливърпул логично натисна, но мърсисайдци дълго време не стигаха до реални опасности.

Сгъстената защита на Евертън се пропука едва в 75-ата минута, когато Майкъл Кийн игра с ръка в наказателното поле на гостите и съдиите дадоха дузпа на Ливърпул след видеопреглед. Мохамед Салах я вкара покрай Джордан Пикфорд за 1:0, а в седмата минута на добавеното време египтянинът оформи крайния резултат след контра и асистенция на Дарвин Нунес.

Поражението остави Евертън на 16-о място в класирането преди останалите мачове от деветия кръг.