Салах се върна с гол за победа на Ливърпул

Отборът на Ливърпул се наложи над Брентфорд с 4:1 в мач от 25-ия кръг на Висшата лига. „Червените“ вкараха един гол през първата част, а през втората направиха успеха си още по-значим, като имаха пълен контрола над мача.

В 35-ата минута Дарвин Нунес откри резултата за тима на Юрген Клоп, след като получи асистенция от Диого Жота. Уругвайският таран копна хитро топката над вратаря на домакините Марк Флекен.

В 55-ата минута Ливърпул направи страхотна колективна атака, при която Мохамед Салах изведе на изгодна позиция Мак Алистър и последният вкара с плътен удар в левия ъгъл.

След близо 70 минути игра и Салах се разписа като направи солова акция и стреля безпощадно в десния ъгър на вратата на Брентфорд.

Пет минути по-късно Айвън Тони вкара почетното попадение за домакините, след като на първо време бе спасен удар на Серхио Регилон, но нападателят направи успешна добавка.

Коди Гакпо върна малко преди края на редовното време преднината от три гола на Ливърпул.

Ливърпул вече има 5 точки преднина пред преследвача си Манчестър Сити на върха на класирането, но и два мача повече, като „гражданите“ посрещат тази вечер тима на Челси. Брентфорд продължава да е сред застрашените отбори на 14-а позиция, уточнява БТА.