Наполи с 18 точки аванс на върха в калчото

Наполи се наложи като гост над Сасуоло с 2:0 в първи мач от 23-ия кръг на италианското футболно първенство.

Неаполитанците постигнаха седма поредна победа в шампионата и с актив от 62 точки увеличиха аванса си на върха на 18 точки пред втория Интер, който по-късно днес приема Удинезе.

Хвича Кварацхелия откри резултата  след самостоятелна  акция в 12-ата минута с попадение в трети пореден мач, а Виктор Осимен удвои след малко  повече от половин час игра с удар от малък ъгъл след асистенция на Амир Рахмани.

Пет минути преди почивката Арман Лориенте от домакините прати топката в мрежата, на попадението беше отменено  заради засада.

След почивката Наполи контролираше срещата и не позволи сериозни опасности пред вратата си, с което запази предимството си в резултата, а  с това  си осигури и победата.