Жирона оглави Ла Лига след знаменита победа над Барса

Чудесното представяне на отбора на Жирона от началото на сезона в испанската Ла Лига продължи с шокираща победа над Барселона с 4:2 на „Ноу Камп“ в мач от 16-ия кръг на първенството.

Жирона нямаше нито една победа над местния си съперник в шампионатен мач до сблъсък в неделя, но играчите на Мичел се представиха страхотно и заслужено стигнаха до трите точки.

Артьом Довбик  в 12-ата минута и Мигел Гутиерес в 40-ата вкараха за гостите през първото полувреме, а резервите Валери Фернандес и Кристиан Стуани в добавеното време се разписаха след почивката. Точни за Барселона бяха Роберт Левандовски в 19-ата и Илкай Гюндоган в 90-ата за 2:3.

По този начин Жирона записа 13-ти успех от началото на кампанията и вече води еднолично в класирането с 41 точки, две повече от втория Реал (Мадрид), който в събота направи равенство при гостуването си на Бетис. Барселона заема четвърта позиция с актив от 34 точки.