Холанд вкара пет на Лутън за ФА Къп

Ерлинг Холанд разби Лутън на осминафиналите на ФА Къп. Защитаващият титлата си Манчестър Сити спечели с 6:2 срещу Лутън, като норвежецът вкара първите пет гола за „гражданите“.

Холанд успя да вкара пет гола за по-малко от час. Кевин Де Бройне асистира за първите четири гола, а Бернардо Силва – за петия.

Първият гол бе отбелязан във втората минута, а вторият в 18-ата минута. До края на първото полувреме, по-точно в 38-ата минута, Холанд оформи хеттрика си.

Тогава Лутън „заплаши“ с две попадения за кратък период, като интересното е, че и двата пъти голмайстор бе Джордан Кларк, а асистира Рос Баркли.

Последва обаче експресен отговор на норвежкия нападател, който отбеляза още две попадения в рамките на три минути. Матео Ковачич отбеляза мачбола.