Десподов с гол и две асистенции за нов успех на ПАОК

Кирил Десподов вкара гол и изработи още два за победата на ПАОК с 4:0 над ОФИ Крит в мач от 16-ия кръг на футболния шампионат на Гърция. Мачът се изигра пред празни трибуни.

Българинът откри резултата в мача в 39-ата минута след асистенция на бранителя Абдул-Рахман Баба.

Преди това, в 22-ата минута Щефан Шваб пропусна дузпа за ПАОК.

Две минути след попадението  на Десподов сред голмайсторите се записа и Баба за 2:0.

В добавеното време на първата част ПАОК получи втора дузпа, но Мбвана Самата също пропусна, уточнява Фокус.

В края на мача паднаха още два гола във вратата на ОФИ, като и двете попадения бяха изработени от Десподов.

В 89-ата минута българинът асистира на Маркуш Антонио за 3:0, а във втората минута на добавеното време на мача вкара и испанската резерва Брандън Томас след подаване на Десподов.

След 12-ата си победа за сезона и 7-а поредна ПАОК е лидер в класирането. ОФИ Крит регистрира седма загуба за сезона и четвърта поредна, като тимът е на 9-а позиция в класирането.

В следващия си мач, на 7 януари, ПАОК гостува на Арис в дербито на Солун.